Napísali o nás

Extrémny, adrenalínový, náročný, drsný a plný blata, zábavy a športu bude tento ročník Jánskeho blata v Strážkach. Organizátori sľubujú náročnejšiu bežeckú trať a viac zážitkov. Na pokraj svojich síl sa všetci nadšenci môžu dostať už v sobotu 20. júna.

Po úspešnom nultom ročníku sa aj tento rok organizátori rozhodli pustiť do prípravy extrémnych pretekov. Stoja za nimi traja ľudia, a to Peter Tetemonte, Zdeno Koreň a Dávid Kubančík, ktorí chceli vytvoriť pod Tatrami niečo úplne iné, nové, extrémne a netradičné.

Dobrý pocit

„Popri pracovných povinnostiach sme zistili, že sme akosi pozabudli na koníčky a efektívne využitie voľných chvíľ. A tak sme sa začali zaoberať myšlienkou usporiadať podujatie, v ktorom by boli spojené nielen zábava, kultúra, hudba a občerstvenie, ako je to zvykom, ale aj pohyb, šport, extrémne prekážky a blato. Príprava a organizovanie tejto akcie nás napĺňa dobrým pocitom, a zároveň sa pri tom i my bavíme a získavame nové skúsenosti. Ľudia sa predsa vyvíjajú a učia v každom veku,“ povedal o dôvodoch vytvorenia extrémnych pretekov jeden z organizátorov Zdeno Koreň.

Prípravám prekážok v Strážkach sa venujú od skončenia nultého ročníka. Tento týždeň s prekážkami finišujú a niektoré dokončia až v deň pretekov, v sobotu 20. júna.

Budú sa plaziť

Tento rok pripravili pre všetkých nadšencov náročnejšiu bežeckú trať, viac adrenalínu a zábavy. Súťažiaci sa budú brodiť, plaziť, plávať, zlaňovať náročné prekážky, ale hlavne behať v piesku, vode a v blate.

Počas celého dňa budú pripravené súťaže pre deti a dospelých, detské mestečko, zaujímavý hudobný a kultúrny program. Hlavná myšlienka hovorí o tom, že nezáleží na tom, či skončíš prvý, alebo posledný, dôležité je vyhrať nad sebou samým. Preteky sú určené všetkým športovcom aj nešportovcom, ktorí chcú zažiť netradičný deň a prekonať svoje sily.

Pre všetkých

„Preteky sú určené pre všetkých. A tým myslíme úplne všetkých, ktorí sa radi bavia a prekonávajú samých seba. Pre deti od 8 rokov až po dôchodcov. Podobných pretekov je na Slovensku viac, no väčšina z nich sa zameriava na profesionálov alebo zanietencov pre tento šport. Naše preteky sú určené pre každého, kto sa chce „zablatiť“, nevadí mu voda, piesok a blato až v ušiach a chce skúsiť niečo nové či netradičné,“ tvrdí organizátor.

Rozhodli sa pomôcť

Všetci súťažiaci môžu v pretekoch ukázať svoju vytrvalosť, silu a bojovnosť, ale tento rok budú aj pomáhať. „Tento rok sme sa rozhodli podporiť charitatívnu organizáciu, a to celým výťažkom z predaja vstupeniek.

Pretože to nerobíme pre peniaze, ale pre dobrý pocit. A týmto chceme preniesť dobrý pocit na každého účastníka akcie,“ tvrdia organizátori. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie tento ročník Jánskeho blata.

Text: Denisa Jurišicová, foto: TASR